Skip to main content

Ahmet Say – İnsanoğlu İnsanlar

 

Fazıl Say’a hayranım. Ahmet Say’da Fazıl Say’ın babası.

Kitabın çıktığını duyduğum gibi koştum aldım. Ahmet Say’ın da ne kadar özel bir insan olduğunu öğrendim. Tanımasam da dünya da oluşuyla gurur duyduğum bir insan. Çünkü bu kadar kendi olabilen, değerler üreten insan takdir edilip saygı duyulmalıdır.

İnsanoğlu insanlar biyografi kitabıdır. Kitabın içeriğinde bir çok yazar, şair ve müzik adamlarını ile ilgili yazılar bulacaksınız.

Kitapta Nazım Hikmet’le olan anısı da var.

Kitabı okurken vay be dedim. Zamanın insanları nasıl etkilediği , duruşun, karakterin, üretmenin güzelliğini gördüm.

Nesrin Alkan

Merhaba; Ben Nesrin.23 Mart'ta Bulgaristan'da doğan Haziran'da kendini İstanbul'da bulan Nes. Kendimi hala arayan,sorgulayan biriyim. Bu arama ve sorgulama da kendimi en çok spor,edebiyat ve felsefe sever buldum. Ve hepsinde amatörüm. Bu blogta kitap dedikoduları ile sizlerle buluşacağım. Kitap delisi olduğumu söyleyemesem de kitap okumaktan, kitapların bana bir şeyler anlatmasından haz alıyorum. Bir kitap alıp yıllar sonra okuyabiliyorum. Günlük yaşam akışında yarı da bıraktığım kitabı 3 sene sonra kaldığı yerden devam edip bitirebiliyorum. Bazen kitabın yazarına kızıyorum, kitabı yanımda taşıyıp okumuyorum. Belki klişe ama şu yaşıma kadar en iyi arkadaşlarım onlar oldu. Ve bu arkadaşlarımın bende bıraktığı hisleri taraflı olarak sizlere aktaracağım. Umarım hayatınıza güzel bir renk olarak yansır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir